מאמרים אחרונים

ציפוי מראה חד כיוונית לחלונות- כל מה שחשוב לדעת!

הצורך במראה חד צדדית, המאפשרת לראות את הצד השני מבלי להיראות כלל, יכול לנבוע מסיבות שונות, בין אם עסקיות ובין אם פרטיות, אבל לפני שאתם מחליטים להתקין מראה חד צדדית, כדאי לדעת איך היא עובדת ולהכיר את תכונותיה.


מראה חד צדדית היא למעשה זכוכית רגילה שבחלקה האחד מוצמד ציפוי המכיל חלקיקי מתכת בצפיפות של 85% המאפשרים ראייה חד כיוונית מהצד החשוך אל הצד המואר. כדי שהמראה החד צדדית תעבוד בצורה יעילה, התנאי שחייב להתקיים הוא שצד אחד חייב להיות מואר והצד השני חשוך. כלומר, בלילה כשהחדר/בית מואר, ניתן לראות מבחוץ פנימה, ולא ניתן לראות החוצה.

אם זה מזכיר לכם את חדרי החקירות ומסדרי הזיהוי מהסרטים, זה בדיוק מה שזה. המטרה בשימוש מראה חד צדדית היא ליצור פרטיות גבוהה, אם לשימוש משרדי ומסחרי כגון מוסדות וארגונים, עמדות שמירה, מקומות ציבוריים ועוד ואם לצורך שימוש פרטי בדירות ובבתים.


איך זה עובד?

מראה חד צדדית עובדת על-פי עקרון של החזר אור, כלומר, במקומות בהם יש הפרשי תאורה טבעיים או מלאכותיים, החזר האור החלקי יוצר אפקט מראה (רפלקטיבי) כאשר הזכוכית מחזירה כ-50% – 85% מקרינת האור, מה שהופך את המראה לחד כיוונית.


כאשר התאורה בחדר אחד חזקה ובוהקת או שהזכוכית חשופה לאור השמש, ובחדר הנמצא מעברה השני של המראה התאורה עמומה או חשוכה, החזר האור בתוך החדר המואר הוא גדול ולכן מי שיושב בחדר אינו יכול לראות את הנעשה מעבר לזכוכית. מהצד השני של המראה מתקיימת תופעה הפוכה, בחדר החשוך מקבלים אפקט של חלון שקוף וכך ניתן להבחין בכל פרט המתרחש בחדר השני.
כמובן שכל זה מתקיים רק בתנאי שיש הפרשי תאורה בין צד אחד לשני, כלומר שצד אחד חייב להיות חשוך יותר מהצד השני. ברגע שהתנאים משתנים, כלומר שהצד שאמור להיות חשוך יהיה מואר מסיבה כלשהי, טבעית או מלאכותית, התוצאה תהיה הפוכה.

לכן אם פתרון זה לא יעיל עבורך, צריך למצוא פתרון אחר כגון: וילון או תריס, ניתן גם חשמלי.

כמו כן קימים ציפויים נוספים למטרות שונות:

ציפוי אנטי סאן להפחתת קרני שמש ובוהק


אור היום הנראה לעין (Visible Light או ה-VLT) העובר דרך זכוכית רגילה ושקופה מעביר כ-89% מהאור אל תוך המבנה, דבר היוצר סנוור ובוהק משמעותי. פתרונות מסורתיים להצללה כגון וילונות, תריסונים וצלונים לא רק שאינם מעניקים פתרון מלא לסנוור השמש, אלא גם פוגעים בהנאה מהנוף והאור הטבעי. איך בכל זאת אפשר ליהנות משני העולמות? ציפויי מגן שמש בעלי ערכי VLT נמוכים יפחיתו באופן ניכר את הסנוור ועדיין יאפשרו כניסת אור טובה.


ציפוי חלבי, שהופך את הזכוכית לחלבית, דרכה לא ניתן לראות מבחוץ.

מטשטש מקרוב וממרחק של 3 מטר ומעלה, לא ניתן כלל לראות מבחוץ דרך החלון.

חיסרון: לא ניתן לראות דרך החלון את החוץ.


התקשרו כבר עכשיו אל האמן רן גרין בטלפון 054-7776188

צרו קשר
  • Twitter
  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook
  • YouTube

© 2017 כל הזכויות שמורות רן גרין

בניית אתר מיכאל נטע