לחץ כאן למעבר לאתר החדש
 ויטראז זה ויטרן - סטודיו לאומנות ועיצוב
האמן שלנו- רן גרין

האומן שלנו- רן גרין- תמיד עם חיוך. מנהל את סטודיו ויטרן, יוצר בויטראז מזה 28 שנה. בוגר לימודי אמנות וצילום בקמרה אובסקורה, ואמנות באוניברסיטת ת"א, ועובר השתלמיות בתחום העיצוב בזכוכית. רן אומר: האמנות שלי נולדת מתשוקה והיא סם החיים שלי, במובן הכי טוב. הסיפור מתחיל ונגמר עם הלקוחות שלי. להקשיב, ללמוד ולדעת אותך, ואת המקום והחלל אליו מיועדת היצירה. ואז, לקום כשהכל שקט מסביב ב- 3 או 4 לפנות בוקר. כי הראש שלי מתפוצץ מרעיונות שחייבים לעלות לניר, מיד. בכל מקרה, לא יעזור לי, לא אצליח להירדם, כי הראש עובד. וזו תחושה עילאית שאני זוכה בה  כל פעם מחדש בזכותך, והיא מוקדשת לך באהבה.

 לעלות לנייר- פירושו סקיצות לשלעיתים דורשות מחקר, במיוחד כאשר היצירה מורכבת. כאשר פונה אלי לקוח שרוצה בויטראז' נוף של טוסקנה עם אביר שחזר משדה הקרב... זו לא רק התמונה שיושבת לי בראש, היא קודם כל בראשו של המזמין. ויטראז'ים לבית כנסת, אני צריך לעיתים ללמוד את הקהילה, ללמוד את המבנה ולהציע את הנושא המתאים ביותר שהשתלב בצורה מושלמת עם כל המכלול.

וכן, יש הרבה לקוחות שלא יודעים בדיוק מה הם רוצים. המטרה שלי להגיע איתם לאור בעינים- כן את זה אנחנו רוצים.[ מכירים את התחושה של ראינו וממבט ראשון אהבנו וקנינו ] וזו תמיד קנייה מוצלחת עם חוויה שנשארת איתנו לאורך זמן. אני גם משתדל לשתף אותך בחשיבה ותכנון, כי המעורבות שלך מעניקה לך יותר שייכות וקירבה לויטראז'ים שלך. וכל זאת עד השלב בו אני אומר לך, עכשיו זה זמן האמן שבי, הזמן שאתה מפנה את הבמה בציפייה ליוצא מן הכלל! ולסיום, אין כמוני מאושר לראות בסופה של יצירה את האושר על פניהם של הלקוחות.

אם זה חיוך מוצנע, מבויש משהו, אך גאה עד אין סוף.

או שזה, וואוו אחד גדול, וכל השאר מה שבין.

ואני, גם אני תמיד  מגלה את האור!!!

למרות שאני עם הניסיון רב השנים, יודע לראות את התוצאה הסופית.

עדיין, כל עוד הויטראז' על שולחן העבודה, קים השיח הפנימי- מה נראה בסוף!

בסוף, הויטראז' הותקן במקומו, כל האור מתנקז אליו, ומתגלה לפנינו בשיאו.

3 האמן שלנו- רן גרין
ויטרן - בפייסבוק - הבלוג של ויטרן© כל הזכויות שמורות 2007 ל- vitran.co.il