לחץ כאן למעבר לאתר החדש
 ויטראז זה ויטרן - סטודיו לאומנות ועיצוב
ויטראז'ים בהיכל בבית כנסת בביתר עילית

לוחות הברית ו-12 השבטים בבית כנסת של קהילת סלונים בביתר עילית. הרמוניה נעימה של צבעים ומליאת חיים.האוירה האפרורית ששלטה בבית הכנסת לפני הרכבת הויטראז'ים,נעלמה וחלפה מהעולם.יום למחרת ההתקנה נכנסה תרומה לחידוש הפרוכת בהיכל.למען האמת לא מפתיע,ממש התבקש כדי להשלים את אוירת הקדושה.

                               תפארת בבית כנסת

באנו בשורות אלו להביע מעט מרחשי לבנו אודות יצירת המופת של ידי הזהב הסרות בנאמנות מוחלטת למשימתו של בעליהן ,האמן רן גרין.המפארת את ארון הקודש בבית הכנסת שלנו.

מסביב לפרוכת,ישנם חלונות הקבועים בקיר של ארון הקודש,אשר היו מוארים באורות נורות פלורוסנט,מידי שבת בשבתו,והזכירו תמיד את המשבצות בחושן שמחכות למילוי האבנים הטובות.

ביום מן הימים,התעוררו נדיבי לב לפאר את ארון הקודש בזכוכיות צבעוניות שיחליפו את האור הלבן.פנינו לכמה יצרנים בתחום,אך לא היה להם להציע משהו מקורי,אלא ציורים וחיקוים חויטראז' אמיתי,בהם לא נחה דעתנו.

והנה המציא האלוקים לידינו את כתובתו של רן גרין אשר הצהיר כי הוא עושה ויטראז אמיתי ממש,והכל ברמה איכותית. שלחנו לו סקיצות והוא אישר כי יוכל לעשות את העבודה נאמן למקור.

בינתיים התקשינו למצוא תקציב שיכסה את ההוצאות , שאגב היו סבירות ביותר על פי בדיקות שוק שעשינו. החלטנו לצאת לדרך עם חלון אחד בודד "שבט יוסף" . החלון יוצר ונשלח, הורכב במקומו בארון הקודש והודלק באור מאחריו.

התגובות הנרגשות לא איחרו לבוא. כולם כאחד הביעו את התפעלותם מיפי היצירה, אוהדי ויטראז' וגם אלה שאינם כאלו, נמנו וגמרו את ההלל על האיכות,הדיוק והיופי. ומכאן היתה הדרך קצרה לגיוס מושלם של כל העלויות.

לאחר ציפיה דרוכה, הגיעו כל החלונות שכללו , 2 חלונות גדולים עם דוגמה של לוחות הברית על הר סיני, ו-12 השבטים. מערכת התאורה שופרה, ונקבעו לדים במקום הפלורוסנטים,אשר פיזרו את האור על פני הויטראז'ים במידה שווה והאירו באור יקרות את ארון הקודש.

את השמחה, שביעות הרצון, ההוד וההדר שנוספו לבית הכנסת ולבאים בשער אין לתאר. מבוגרים וצעירים לא שבעו את הצורות האמנותיות הקורנות למולם בשלל אורות צבעוניים.

נראה כמו מעבר מקרקע שוממה לגינת חמד.

הכל תמימי דעים שזו היתה השקעה משתלמת ביותר.

ברכותנו לאמו היקר, רן גרין, ישלח ה' ברכה בכל מעשי ידיך. וכל אשר תעשה – תצליח, ותלך מחיל אל חיל ,לפאר ולרומם את בתי אלוקינו בכל רחבי הארץ.

 מודים ומוקירים מקרב לב עמוק

הגבאים והמתפללים

מבית הכנסת "נתיבות שלום- סלונים"

רח' בעל התניא 6

ביתר עילית

47 ויטראז'ים בהיכל בבית כנסת בביתר עילית
ויטרן - בפייסבוק - הבלוג של ויטרן© כל הזכויות שמורות 2007 ל- vitran.co.il