לחץ כאן למעבר לאתר החדש
 ויטראז זה ויטרן - סטודיו לאומנות ועיצוב

אמנות הויטראז'       rangreen@urim.org.il

ויטראז היא אמנות דינמית שמשלבת צבע ואור לכלל יצירה מושלמת.

                                

ויטראז'-  אמנות בת מאות שנים, שחוזרת ותופסת מקום של כבוד באמנות ועיצוב של ימינו.
הויטראז' הינו שילוב של זכוכית צבעונית ברמות שונות של שקיפות וטקסטורה, בתאורה טבעית או מלאכותית. שילוב זה יוצר אמנות דינמית - משתנה בהתאם לתנאי האור.

 הויטראז'- מחליף פנים במשך שעות היממה ובין עונות השנה. ויותר מכך, כאשר אתם מתבוננים בויטראז' תשנו את זוית הראיה, תתבוננו בויטראז מזוית שונה ותגלו הפתעות. כאשר הויטראז' מקבל שמש ישירה, נכנס אור צבעוני לחלל החדר מלא אוירה יחודית אך ורק לאמנות הויטראז' בגלל איכותה הגבוהה של הזכוכית בה אנו משתמשים. סיפוק שלי לאחר הרכבת הויטראז' להתבונן בלקוחות גאים ואושר ממלא את פניהם.
הטכניקה - חיתוך זכוכיות צבעוניות לפי הסקיצה וחיבורן על ידי הלחמה.
✔ המלצה חמה - את הויטראז' להכניס לבידודית { בין 2 זכוכיות שקופות } כדי להגן עליו לאורך  שנים רבות.לצורך כך רצוי תכנון מוקדם לפני ביצוע מסגרת לחלון, דלת , תקרה, רצפה מוארת ועוד...והתוצאה הסופית

תכנון ועיצוב ויטראז'- לפני שאנו ניגשים לתכננן ויטראז לחלונות צריך לקחת בחשבון מ"ס נתונים. כמות האור הנכנסת, הצללה מהשמש, הסתרה{ שלא יראו מהחוץ פנימה} או לחלופין, לראות גם את הנוף הנשקף, לשלב ולהכניס אותו פנימה. הצורה הארכיטקטונית של המבנה ובאיזה צד נמצאים החלונות, האם יש שמש ישירה{ הויטראז בשיא יופיו } לרוב נראה ויטראז' כאשר האור מגיע מאחור. בשעות היום מתוך הבית ובלילה כאשר הבית מואר,מבחוץ. אבל כאשר נשתמש בזכוכיות אטומות {לדוגמה} הויטראז' יראה מ-2 הצדדים בו זמנית { שונה מכל צד } וזו איכות הויטראז - פנים רבות לו.

גודל החלונות - גדולים, האם צריכים חלוקה פנימית {יפריע או לא לעיצוב - העין מתגברת על חלוקה עם התמונה שלמה} או הגנה. לבסוף התוכן , הנושא.

 הנושא והסגנון - צריכים להתאים למבנה, לקהילה, לבונה הפרטי {החלטות קשות} ולשם כך אנו באים לעזרתכם ביעוץ והכוונה תוך שימת דגש על שיתוף פעולה איתכם { בתכנון } והבנת הרצונות שלכם.

 לא גמרנו - צבעים - מותאמים למבנה לנושא והצבעים שאתם אוהבים. התאמה סופית של צבעים אנו עושים ואתם מקבלים סקיצה צבעונית לאישור.ולבסוף המחיר גם קובע את העיצוב. [ככל שיש יותר חלקים - העבודה יותר מורכבת - המחיר עולה} אנו נתאים לכם ויטראזים במסגרת התקציב שלכם.

המשך בבלוגלחץ כאן!

זכוכית צבעונית מהי?  לחץ כאן!               לימודי פוטושופ

ויטרן - בפייסבוק - הבלוג של ויטרן© כל הזכויות שמורות 2007 ל- vitran.co.il