לחץ כאן למעבר לאתר החדש
 ויטראז זה ויטרן - סטודיו לאומנות ועיצוב

טיפים לעיצוב בזכוכית.    rangreen@urim.org.il

צריך ויטראז? זה הזמן להיכנס לטיפים , לבדוק , לשאול ולהחליט.

לאחר ביקור ושיטוט באתר ניתן לבחור דוגמא או כיוון שמצאו חן ואותם להתאים למידות הנדרשות. לאחר הבנת הנדרש מכין האמן סקיצה { סקיצה לדוגמה }שאת/ה צריך לאשר. במקרה מורכב יותר - יש יותר מחלון אחד, מבנה ציבור, בקשה מיוחדת.. מתאמים פגישה עם האמן

במילים אחרות-  ראית יצירה שמצאה חן-  זה הזמן ליצור קשר להתייעץ ולשאול את כל השאלות. כך נוכל לעזור לך להשיג את אשר חפצה נפשך.

רק לאחר שכל הפרטים ידועים, כל השאלות נשאלו, יש מידות מדויקות והסקיצה אושרה, ניתן להתחיל לבצע הזמנה. תהליך העבודה אורך זמן שתלוי במורכבות וגודל ההזמנה. בכל מקרה ניתן מועד מסירה בעת ביצוע ההזמנה.

תהליך העבודה - כאשר יש צורך בפגישה ,האמן מבין וחוקר את הדרישות שלכם ושל המבנה [כדי להתאים את הויטראז' בשלימות], מכין סקיצה צבעונית שמראה לך את התוצאה הסופית. ותמיד התוצאה הסופית עולה לאין שיעור ביופי והדר או כל מחמאה שתבחרו על הסקיצה. ניתן להזמין הדמיה ממוחשבת במקרה הצורך - עלות נוספת. לאחר שהסקיצה אושרה, יש ביצוע.

מהסקיצה מכינים 2 עותקים בגודל 1 ל-1 חותכים זכוכית צבעונית (לא צבועה) משיפים כל זכוכית, מניחים על לוח 1 כמו פאזל את כל הזכוכיות עד לקבלת תמונה שלמה. לאחר מכן ניגשים למלאכת ההרכבה על לוח 2 עם פסי עופרת והלחמה בנקודות החיבור.בטיפאני - עוטפים כל זכוכית בסרט נחושת דביק ומלחימים עם בדיל את כל העבודה. שלבים אחרונים - גוון רצוי למתכת וניקיון העבודה.{תוצאה סופית }

צריבה

את הסקיצה מעבירים 1 ל-1 לניר דבק מיוחד אותו מדביקים על הזכוכית. את חלקי הזכוכית שרוצים לצרוב חושפים. כאשר צורבים לעומק, תהליך זה מתבצע בכמה שלבים כדי לקבל עומקים שונים. ניתן לצרוב לעומק את הנושא, ולהדגשת יתר צורבים את הרקע, כך יוצא שהנושא בולט ואפילו שקוף ליתר הבלטה והרקע עמוק וצרוב. להוספת צבע - מסתירים וחושפים שוב ושוב את פני הזכוכית לפי הסקיצה. הצביעה נעשית ב- AIR BRASH ולבסוף ניתן ציפוי נגד כתמים, במיוחד במקלחונים.

פיוזינג- התכה

לפי הסקיצה מניחים על לוח זכוכית חתיכות זכוכית צבעונית מיוחדת ואבקות צבע. מכניסים את העבודה לתנור, כדי לאחות את כל הזכוכיות ליחידה אחת.לרוב נדרשת יותר משריפה אחת בתנור.

פסיפס

חתיכות אבן טבעית או מלאכותית לעיתים בגדלים שונים המונחים אחת ליד השניה עד לקבלת התמונה השלמה. לפסיפס צבעוני  יותר מוסיפים זכוכית צבעונית, מראות צבעוניות, צדפים, חרסינה צבעונית ועוד...

הדפסה דיגיטלית  על זכוכית

הדפסת תמונה דיגיטלית מצילום על זכוכית או חומרים אחרים כגון: קרמיקה, בד, פרספקס, עץ, פורמייקה,חרסינה ועוד...ברמות שונות של איכויות ומחירים. בזכוכית - טפט צבעוני שמודבק ישירות על זכוכית קיימת באיכות טובה.הדפס ישיר על הזכוכית באיכות גבוהה והדפס על שקף בין 2 זכוכיות שקופות באיכות גבוהה. הדפס על זכוכית אקסטרא קליר [ ללא עופרת ] שקופה לגמרי באיכות גבוהה ביותר. ככול שהתמונה גדולה יותר האיכות פוחתת, אך מן הסתם נתבוננן בה ממרחק רב יותר, בדומה לשלטי חוצות. רעיונות וביצוע יש בשפע: רצפה מודפסת מוארת מלמטה וניתן להלך עליה, להמשיך- רצפת פסיפס מזכוכית מוארת.מחיצת זכוכית מודפסת מ-2 הצדדים בכל צד הדפס אחר שמתאים לעיצוב הנדרש. תקרה מודפסת בשילוב תאורה ממוחשבת להארה של חלקים שונים בתקרה לפי הצורך. ועוד הרבה רעיונות, והשמיים הם הגבול. במיוחד בפרויקטים גדולים מהסיבות להלן: מהירות, מחיר, ישום במיוחד בהשואה להדפס רשת.

ויטרן - בפייסבוק - הבלוג של ויטרן© כל הזכויות שמורות 2007 ל- vitran.co.il